Górskie widoki Doliny i potoki Zalew soliński Ciekawe miejsca Fotografie 
 

Rzeka Wetlinka
 
Składa się w górnej części z dwóch źródłowych odgałęzień. Jedno to Wetlinka, zbierająca strumienie z południowych stków Połoniny Wetlińskiej i Działu, druga to Solinka, zwana też Górną Solinką. Oba te odgałęzienia łączą się koło wsi Wetlina i noszą nazwę Solinki, ale poniżej Smereka ustaliła się dla dużej już tutaj rzeki nazwa Wetlina i jako Wetlina wpada do Solinki zaraz za sinymi wirami. Od Kalnicy, gdzie rzeka zmienia kierunek z równoleżnikowego na południkowy, zmienia się również charakter doliny. Z szerokiej staje się ona coraz węższa biegnąc miedzy północnym ramieniem Smereka i grzbietem Falowej, a za Jaworcem i Zawojem zmienia się na przepiękną dolinę przełomową. Rzeka natrafia tu na strome lesiste zbocza Szczyciska (629m n.p.m.), Połomy (775m n.p.m.) z prawej strony i stoki Pereszliby z lewej. To właśnie wspomniane Sine Wiry. Rzeka zaczyna swoje podboje od miejscowości Wetlina. Stąd jej nazwa. Dopływa do niej Górna Solinka (w miejscu gdzie tory kolejki rozchodzą się z drogą główną) 
Wetlinka płynie przez całą długość Wetliny, Smerek, w Kalnicy odchodzi w prawo i kieruje się na schronisko w Jaworcu, tworzy rezerwat Sine Wiry.         
 
Źródło rzeki znalazło swą kryjówkę pośród Połoniny Wetlińskiej, a stokami Działu. Trudno określić który ze strumyków jest tym głównym. Lecz nie początek wycieczki jest najważniejszy tylko wrażenia jakie pozostaną w waszych sercach o głowach, kiedy będziecie wspominać Biesy i Czady leząc wygodnie w swych domach i przeglądając fotografie.