Doliny bieszczadzkich rzek
Górskie widoki Doliny i potoki Zalew soliński Ciekawe miejsca Fotografie 
 

Pasmo połonin w Bieszczadach

Tarnica 1346 m

Charakterystyczne siodło pod samym szczytem. Stąd tylko 15min na wierzchołek Bieszczadów, na którym widniej krzyż. Upamiętnia on wizytę Karola Wojtyły, który był tutaj z grupą wędrowców 8 sierpnia 1953r. Obecny krzyż postawiono w 2000r na miejscu poprzedniego z 1987r. zniszczonego przyczynowo - atmosferycznie. 

Nazwa Tarnica wywodzi się od rumuńskiego słowa "tarnita" oznaczającego siodłowate miejsce w górach. 

Najdogodniejsze wejście na szczyt jest od strony Wołosatego. Dla upartych trasa zajmie 1,30 godz. Oczywiście można też podążać Szerokim Wierchem z Ustrzyk Górnych; trasa zajmie ok. 3,30godz. za to jest bardziej widokowa. Wszystko trzeba uzależnić od potrzeb i możliwości naszych kość. jednak warty jest ten wysiłek ponieważ widoki stąd niebylejaki. W pogodny dzień można dostrzec pasmo Bieszczadów Wschodnich i Gorganów.

Dla wytrwałych polecam przespacerować się na Halicz. Widok na tak zwany worek bieszczadzki robi wrażenie, jesteśmy poza tym na najdalej wysuniętym szczycie Polski. Z Halicza można tylko w dwie strony; z powrotem pod siodło Tarnicy, lub na przełęcz Bukowską i dalej do Wołosatego doprowadzi wasze zmęczone buty ubita, wręcz asfaltowa droga, służąca straży granicznej.