Górskie widoki Doliny i potoki Zalew soliński Ciekawe miejsca Fotografie 
 
Skansen w Sanoku
 
Park Etnograficzny w Sanoku to muzeum na wolnym powietrzu 
Pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce. Na obszarze 38 ha zaprezentowana jest kultura wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem. Przedstawiono życie Bojków, Łemków, Pogórzan i Dolinian. 
Zgromadzono ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego z okresu od XVII do XX wieku, gdzie obok budynków mieszkalnych, mieszkalno-gospodarczych i gospodarczych, w Parku znajdują się również obiekty sakralne znajduje się również kościół, dwie XVIII-wieczne cerkwie bojkowskie, jedna okazała cerkiew łemkowska z samego początku XIX w. i kilka malowniczych kapliczek), budynki użyteczności publicznej (szkoła wiejska, zajazd) oraz obiekty przemysłowe (młyn wodny, wiatraki, kuźnie).
Zarówno świątynie jak i większość budynków mieszkalnych oraz gospodarczych, posiadają w pełni urządzone i udostępnione do zwiedzania wnętrza (m.in. warsztaty rzemieślnicze: tkackie, garncarza, kołodzieja, wytwórcy drewnianych łyżek, koszy wiklinowych itp.). 

Wykorzystując znakomite położenie i atrakcyjne zagospodarowanie przedpola skansenu, organizowane są corocznie plenerowe imprezy masowe, w tym ponadregionalny "Jarmark Folklorystyczny" oraz ogólnopolski festiwal "Eurofolk" Na Pograniczach (z udziałem czołówki krajowych zespołów folkowych).