Górskie widoki Doliny i potoki Zalew soliński Ciekawe miejsca Fotografie 

Bieszczadzkie Morze

 

 

 

 

Zatoka Vittoriniego:
Zatoka Victoriniego pochodzi od nazwiska Pana Henryka który z swoją siłą i miłością do tych terenów osiedlił się w niedostępnym dla każdego (na szczęście) miejscu. Prowadzi tam gospodarstwo agroturystyczne w zaułku Sokole. Kiedyś mieszało tu 340 mieszkańców. Do tak radykalnych zmian przyczyniła się woda i Sowieci w roku 1951. 
Od Teleśnicy do Chreftu ciągnie szlak turystyczny. Nie ma tu widoków rodem z połonin, ale nie ma też gwary tamtych miejsc. Można też podążać wzdłuż rzeki Paniszówka - ale to trasa dla wprawionych - nie ma tu nikogo kogo można by spytać o drogę, chyba, że jakiegoś jelenia, czy zająca.
Kocham te łąki to tutaj się uczyłem żyć. A dziś do podziwiania tego kraju zapraszam was. Tylko nie wojujcie zbyt mocno - natura też ma swoje prawa - uwaga na niedźwiedzia, który często objada sobie rosnące zdziczałe maliny.
 
czasem jednak w tych rejonach spory tłok. Tak było latem 2003
 
Łobozew Górny
Kilka zabytków: Dworek z XIX w. - obecnie szkoła; kaplica św. Antoniego z 1920 r.; Drewniany kościół z XIX w.
 
Teleśnica Oszwarna mamy tutaj wąską zatoczkę i pole namiotowe; Ośrodki wypoczynkowy; 
Tak tak, dla wielu to będzie to - piękny krajobraz, skaliste zbocza góry Stożek 605 m.n.p.m.  Kiedyś w pobliżu była wioska Teleśnica Senna - dziś jednak znajduje się w całości pod wodą. 

W tym miejscu polecam książkę "Burza nad Sanną". Jest to opowiadanie o człowieku który opuścił Katowice i przeniósł się w te rejony.